Engelli Misafirlerimiz

Celebrity Cruises engelli misafirler için özel hizmetler vermektedir. Engelli misafirler Celebrity Cruises gemilerinde her türlü ihtiyaçlarına karşılık bulabilirler. Bu gemilerde engelsiz bir tatil deneyimi yaşatmak esas amaçtır. Tüm misafirlerin her türlü gereksiniminin düşünüldüğü engelsiz bir gemi turu seyahati için her türlü çaba sarf edilir.

Engelli misafirlerin hayâllerindeki gibi bir gemi turu gerçekleştirmeleri için ve sorunsuz bir tatil yaşamaları için Celebrity Cruises gemiye olan ulaşım şeklinizden kamaranızda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm detaylara ve gemide gereksinim duyabileceğiniz medikal hizmetlere kadar her şeyi düşünmektedir. Elbette bu hizmetleri alabilmeniz için kamara rezerve etmeden önce Celebrity Cruises ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Engellilere Özel Lüks Kamaralar

Gemilerde geniş kapılı ve özel banyolu yani tamamen engelli misafirlere özel olarak tasarlanan ve döşenen lüks kamaralar bulunmaktadır. Görme özürlü olan misafirler için Celebrity Constellation®, Celebrity Infinity® ve tüm Celebrity Solstice® sınıfı gemilerinde asansörlerde özel düğmeler bulunmaktadır. Ayrıca duyma özürlü misafirler için geminin her yerinde ve her zaman teknolojik seçenekler mevcuttur. Her zaman olduğu gibi Celebrity Cruises ekibi ve gemideki her türlü araç engelli misafirlere hizmet vermeye hazırdır.

Celebrity Cruises gemilerinde seyahat eden ve tatil yapan misafirlerin, medikal hizmet almaya ihtiyaç duyduklarında gemide başlıca pek çok medikal aracı bulmaları mümkündür. Diyaliz ya da oksijen gereksinimi olan misafirler bunlarla ilgili araçları gemide bulabilirler. Ancak bu hizmetleri alabilmeniz için kamaranızı rezerve etmeden önce Celebrity Cruises ile iletişime geçmeniz şarttır.

Hamilelik söz konusu olduğunda 24.haftaya giren hamile kişilerin gemi yolculuğuna çıkamayacağını bilmeniz gerekir.

Gemiye Ulaşım Hizmeti

Gemiye ulaşım için talep etmeniz durumunda Celebrity Cruises size ayrıcalıklı hizmet vermektedir. Havalimanından geminin bulunduğu iskeleye ulaşım için Celebrity Cruises farkıyla özel hizmet almanız mümkündür. Ancak bazı turlarda ve ülkelerde bu hizmet sınırlı olabildiği gibi hiç olmayabilir de. Bu nedenle hizmeti almak için Celebrity Cruises ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

Celebrity, tüm misafirlerin olabildiğince zahmetsiz ve sorunsuz bir tatil deneyimi yaşamaları için çalışmaktadır. Görme özürlü, duyma özürlü ya da görme ve duyma yetisi zayıf olan ya da tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyan ayrıca hareket konusunda kısıtlaması olan kısacası tüm engelli misafirler Celebrity Cruises gemilerinde kendileri için tüm detayların düşünüldüğünü görebilirler.

Otizm Dostu Gemi

Celebrity Cruises gemileri otizm dostu gemilerdir ve bunu Otizm of the Seas, Otizm Dostu Sertifika ile taçlandırmıştır. Otizmli misafirlerin ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet ve ürün gemide mevcuttur. Yani otizmli misafirler gemide tüm gereksinimlerinin eksiksiz bir şekilde karşılanacağından emin olabilirler. Böylece içleri çok rahat olarak ayrıcalıklı ve lüks gemi turunun tadını çıkarabilirler.

Otizmli misafirler Celebrity Cruises ile çıkacakları gemi turunda check-in yapma ve gemiye binme konusunda önceliğe sahiptirler. Ayrıca gemide otizmli misafirlere özel glütensiz menüler de mevcuttur.

Özel gereksinimli engelli ve otizmli misafirlerin rezervasyon yapmadan önce mutlaka Celebrity Cruises ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.