Yeni Misafirler

Celebrity Cruises ile daha önce yolculuk etmediyseniz ve daha önce Celebrity Cruises gemilerinin misafiri olmadıysanız aklınıza takılan bazı sorular olabilir. Gemi seyahatlerinin nasıl geçtiği ve gemide neler yapıldığı konusunda bilgi edinmek istersiniz. Gemi turuna çıkmak isteyen ve dünyanın farklı yerlerini gemi ile keşfetmek isteyen kişilerin biletlerini almadan önce düşündükleri unsurlar genellikle bunlardır.


Gemi ile seyahate ve gemi turuna çıkmak isteyen kişilerin aklına takılan ilk konulardan biri gemi seyahatlerinin sıkıcı olup olmadığıdır. Gemi seyahatleri sıkıcı değildir. Çünkü Celebrity Cruises gemileri içi pek çok etkinliğin rahatça gerçekleştirilebileceği şekilde tasarlanan gemilerdir. Gemide ailenizle, çocuklarınızla, eşinizle ya da tek başınıza yapabileceğiniz pek çok etkinlik, katılabileceğiniz pek çok grup bulursunuz. Havuzda yüzerek vakit geçirebilir, partilere katılabilir, kabareleri ve dans gösterilerini izleyebilir, canlı müzik dinleyebilirsiniz. Yetişkinlere özel eğlencelere de katılmanız mümkündür.
Celebrity Cruises gemilerinde yaş ortalaması yaklaşık 45’tir. Bu gemilerde seyahat ederken çocuklu aileleri, balayına çıkan çiftleri, evlilik yıl dönümünü kutlayan çiftleri, evlenme teklifi ya da düğün organizasyonlarını, mezuniyet kutlama organizasyonlarını ve emekliliğinin ilk yıllarını geçirenleri görmeniz mümkündür.
Kamalarda bunalmazsınız. Celebrity Cruises gemilerinde en küçük kamara 15,7 metrekare genişliktedir. Bu da sizin kamarada rahat hareket etmeniz için yeterli bir alandır. Daha geniş bir alana sahip kamarada seyahat etmek isterseniz verandalı kamaralara ve süitlere göz atabilirsiniz.
Celebrity Cruises gemileri okyanus üstünde ve deniz üstünde ilerlerken sallanmaz. Zaten rahat ve lüks olmasının başlıca nedeni budur. Bu gemilerde seyahat ederken gemide olduğunuzu unutursunuz. Cruise gemileri, mühendisler tarafından seyahat sırasında sallanmayacak şekilde tasarlanmıştır ve gemi kaptanları da özel olarak eğitilmiştir. Sadece sahile yanaştığı ve sahilden kalktığı zaman geminin hareketini çok az hissetmeniz olasıdır.

Celebrity Cruises ile gemi turuna çıkmayı planlıyorsanız gemilerde sizin için hemen hemen her şeyin düşünüldüğünden ve gemide bulunan ekibin misafirlerin her türlü gereksinimini karşılamak üzere hazır bulunduğundan emin olabilirsiniz. Burada gemi turu konusunda aklınıza takılan hemen hemen her sorunun cevabını bulabilirsiniz.

En uygun mevsimlerde, en uygun denizlerde gezmek için ofisimiz veya acentanızdan öneri isteyebilirsiniz.


Dünyanın tüm denizlerindeki rota, gemi ve konaklama alternatiflerinin neredeyse sonsuza ulaştığı gemi gezilerinde, ödediğiniz ücretin tam pansiyon olması, gemideki animasyon ve aktiviteler için hiçbir ücret talep edilmemesi, bir turda birden çok limanı yorulmadan görebilmek, her sabah farklı bir limana uyanmak gibi avantajlar düşünüldüğünde kararı size bırakıyoruz.


Neden Gemi Turu?

Çünkü gemi turu size havayolu ulaşımının ve kara yolu ulaşımının sunamadığı çok özel olanaklar sunar. Bunların başlıcaları bir keşif noktasına vardığınızda valiz toplamak ve tekrar valiz açmak gibi sıkıntılarınızın olmamasıdır. Gece uyuduğunuz zaman gemi hareket hâlindedir ve sizi sabah uyanıp kahvaltınızı yapmanızın ardından yeni keşif noktanıza bırakır. Akşam gemiye geri dönersiniz ve sonraki sabah başka bir yerde uyanırsınız. Kısa zamanda pek çok yer keşfedersiniz. Bu yüzden “Neden gemi turu?” yerine “Neden olmasın?” sorusunu sormalısınız.

Celebrity Cruises ile Hangi Rotaları Keşfedebilirsiniz?

Celebrity Cruises ile pek çok harika rota ve pek çok kıyı şehri keşfetmeniz mümkündür. Celebrity Cruises sloganı “Denizde olağandışı, karada unutulmaz!”dır. Yani denizde muhteşem gemilerle olağandışı deneyimler yaşarken, karaya vardığınızda unutulmaz keşif noktalarına inersiniz ve unutulmaz yerler keşfedersiniz.

İşte Celebrity Cruises ile keşfedebileceğiniz o unutulmaz rotalar:

 • Alaska

 • Modern harikaları ve eski kültürleri barındıran Asya

 • Avustralya ve Yeni Zelanda

 • Beyaz kumlar, güneş ve daha fazlasını sunan Bahamalar

 • Küçük fakat mutlaka görülesi Bermuda Adaları

 • Tarihî cazibenin doğal harikalarla birleştiği Kanada ve İngiltere’ye

 • Modern ve lüks Karayipler

 • Çöl şehirlerini saklayan Arap Yarımadası, Dubai ve Hindistan harikaları

 • Avrupa

 • Darwin yasalarını yeniden keşfedeceğiniz Galapagos Adaları

 • Maceranın sizi beklediği Hawaii

 • Panama Kanalı

 • Pasifik kıyıları

 • Tarihinden ve kültüründen etkilenmemenin imkânsız olduğu Akdeniz’e

 • Güney Amerika

 • Pasifik Okyanusu

Cruise tatili neye benzer ?

Rotanızda denizde geçen günleriniz varsa, gemiyi keşfetmek, aktivitelerde yer almak için veya sadece sakince dinlenmek için hayli vaktiniz var demektir.. Tırmanma duvarına gidin, Flowrider ile sörf yapın, alışveriş yapın veya sadece havuz kenarında canlı müzik eşliğinde güneşlenin. Kabininizde interaktif tv ile keyif yapabilirsiniz. Her sabah kabininize bırakılan günlük aktivite gazetesi size en uygun planı sunacaktır. Limana vardığınızda yapılacak herşey ile ilgili gazeteden yardım alabilirsiniz.

Kimler içindir ?

Biz “ herkes için “ diyoruz…Genci, yaşlısı, aile grupları, balayı çiftleri, sakinliği sevenler, aktivite dolu bir seyahat geçirmeyi planlayanlar…Herkes ama herkes gemi seyahatinden keyif alabilir…Bebekler ve çocukları da unutmadık; Adventure Ocean ile, siz dinlenirken veya casinoda vakit geçirirken onlar çok keyifli bir gün geçirebilirler. Fitness Klübünde okyanusa karşı spor yapın, spa da
rahatlayın, Akşam yemeğini hangi restoranda alacağınıza karar verin.