Engelli Misafirlerimiz

Celebrity Cruises engelli misafirler için özel hizmetler vermektedir. Engelli misafirler Celebrity Cruises gemilerinde her türlü ihtiyaçlarına karşılık bulabilirler. Bu gemilerde engelsiz bir tatil deneyimi yaşatmak esas amaçtır. Tüm misafirlerin her türlü gereksiniminin düşünüldüğü engelsiz bir gemi turu seyahati için her türlü çaba sarf edilir.

Engelli misafirlerin hayâllerindeki gibi bir gemi turu gerçekleştirmeleri için ve sorunsuz bir tatil yaşamaları için Celebrity Cruises gemiye olan ulaşım şeklinizden kamaranızda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm detaylara ve gemide gereksinim duyabileceğiniz medikal hizmetlere kadar her şeyi düşünmektedir. Elbette bu hizmetleri alabilmeniz için kamara rezerve etmeden önce Celebrity Cruises ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Engellilere Özel Lüks Kamaralar

Gemilerde geniş kapılı ve özel banyolu yani tamamen engelli misafirlere özel olarak tasarlanan ve döşenen lüks kamaralar bulunmaktadır. Görme özürlü olan misafirler için Celebrity Constellation®, Celebrity Infinity® ve tüm Celebrity Solstice® sınıfı gemilerinde asansörlerde özel düğmeler bulunmaktadır. Ayrıca duyma özürlü misafirler için geminin her yerinde ve her zaman teknolojik seçenekler mevcuttur. Her zaman olduğu gibi Celebrity Cruises ekibi ve gemideki her türlü araç engelli misafirlere hizmet vermeye hazırdır.

Celebrity Cruises gemilerinde seyahat eden ve tatil yapan misafirlerin, medikal hizmet almaya ihtiyaç duyduklarında gemide başlıca pek çok medikal aracı bulmaları mümkündür. Diyaliz ya da oksijen gereksinimi olan misafirler bunlarla ilgili araçları gemide bulabilirler. Ancak bu hizmetleri alabilmeniz için kamaranızı rezerve etmeden önce Celebrity Cruises ile iletişime geçmeniz şarttır.

Hamilelik söz konusu olduğunda 24.haftaya giren hamile kişilerin gemi yolculuğuna çıkamayacağını bilmeniz gerekir.

Donanımlı Sağlık Merkezi

Duyma bozukluğu bulunan, diyabet veya böbrek yetmezliğine sahip olan, hamile veya yürüme zorluğu çeken tüm engelli misafirlerimiz için ekipman ve sağlık merkezimiz mevcuttur. Taşınabilir işitme cihazı kitleri. Kapı çalma için görsel ve dokunsal uyarılar, Telefon zili, çalar saat ve duman dedektörü.. Otomatik kapılar ile lavabo erişimi daha kolay hale getirildi. Engelsiz bir tatil için teknolojinin beta sürümünü kullandık.

Eğitimli Evcil Hayvan Dostlarımız

Özel durumlardaki ihtiyaçlarınız için ofisimizi veya acentanızı mutlaka önceden haberdar etmenizi tavsiye ederiz. Size seyahatiniz boyunca yardımcı olan eğitimli hayvanların gemimize girişi serbesttir. Kara turları departmanımız ihtiyacınıza en uygun kara turu hizmetini sunmak için hazırdır. Tatil için en büyük engel kapıdaki eşiktir, ilk adımı atar atmaz bütün engelleri Celebrity Cruises ile atmış olacaksınız.