Yiyecek Seçenekleri

Celebrity Cruises gemileri misafirlerine sadece harika rotalarda seyahate çıkma, dünyada en gezilesi ve görülesi noktaları keşfetme ve harika bir gemide tatil yapma olanağı vermez. Bunların yanı sıra muhteşem restoranlarda gezdiğiniz noktalara özgü yerel lezzetleri deneme olanağı da verir. Celebrity Cruises restoranlarında yediğiniz her yemek özeldir.

Şeflerin gezip gördüğünüz yerlerden ilham alarak hazırladığı menülerde gördüğünüz her bir yemek, bu yerlerden temin edilen taze malzemelerle hazırlanır. Celebrity Cruises gemilerinde restoranlar Michelin yıldızına sahip restoranlar olup, ünlü ve uzman şeflerin yer aldığı mutfaklardır. Bu restoranlarda çok sayıda yemek seçeneği mevcuttur. Yemekler günlük taze malzemelerle hazırlanır. Dünyaca ünlü yemek seçenekleri arasında suşi, İtalyan lezzetleri ve daha pek çok farklı tat bulmanız mümkündür. Yemeğinizi özel restoranlarımızda, barlarda ya da kulüplerde yiyebilir, deniz üstünde en güzel yemek deneyiminizi yaşarsınız.

Celebrity Cruises Gemilerinde Eşsiz Yemek Deneyimi

Celebrity Cruises gemilerinde yaşayacağınız yemek deneyimi beş duyunuzu da etkileyecek bir yemek deneyimidir. Gemiyle ziyaret ettiğiniz her keşif noktasından taze olarak temin edilen malzemelerle hazırlanan yemekler beş duyunuza da hitap eden yemeklerdir.

Celebrity Cruises gemilerinde bulunan restoranlar, kafeler ve barlar:


Tuscan Grille

Tuscan Grille bir İtalyan restoranıdır. Eğer İtalyan lezzetlerinden vazgeçemiyorsanız sofistike bir atmosfer içinde İtalyan yemeklerinin tadına varabilirsiniz. Taze ve orijinal menü içinde el yapımı makarna, artisanal salumi, balık ve et yemekleri, USDA Prime kuru yaşlı biftek bulabilirsiniz. Bu restoranda bölgesel İtalyan şarap menüsünü, otantik İtalyan kokteyllerini ve biralarını ayrıca ev yapımı Limoncello yani İtalyan likörünü bulabilirsiniz. Tuscan Grille restoranında öğle yemeği ve akşam yemeği yiyebilirsiniz. Burada smart casual tarzında giyinmeniz önerilir.


Sushi on Five

Sushi on Five restoranı Japon mutfağı lezzetlerini bulabileceğiniz A-la-carte bir restorandır. Günlük kıyafetlerinizin uygun olacağı bu restoranda öğle ve akşam yemeklerinizi yiyebilirsiniz.


Qsine

Qsine dünyanın hemen her yerine özgü tatları ve yemekleri bulabileceğiniz bir restorandır. Burada sadece akşam yemeği sunulur. Smart casual kıyafetler restorana uygundur.


Murano

Murano restoran Fransız restoranıdır. Akşam yemeklerinin sunulduğu restoranda Smart Casual kıyafetinizle eşsiz Fransız yemeklerinin keyfini çıkarabilirsiniz.


Lawn Club Grill

Lawn Club Grill açık havada ızgara keyfi yapmak isteyenler için uygundur. Okyanus manzaralı mekânda şeflerin uzman sunumu ile harika tatlarını keyfine varabilir ayrıca mükemmel ızgara yapmak için şeflerden teknikler öğrenebilirsiniz. Gurme salata barından istediğiniz salatayı alabilir, kendi pizzanızı hazırlayabilir, USDA Choice Biftek, deniz ürünü, sebze, kümes hayvanının içinde olduğu 12’den fazla özel ızgara seçeneğinden birini seçebilirsiniz. Burada öğle ve akşam yemekleri sunulur ve smart casual giyinmeniz tavsiye edilir.


The Porch

The Porch adlı mekân taze deniz ürünleri ve çiğ ürünler bulabileceğiniz bir bardır. Günlük kıyafetlerinizle öğle ve akşam yemeği için tercih edebileceğiniz barda harika okyanus manzarası eşliğinde yemeğinizi yiyebilirsiniz.Silk Harvest

Silk Harvest, Uzakdoğu ve otantik Asya lezzetlerini bulabileceğiniz okyanus manzaralı bir restorandır. Asya’ya doğru çıkacağınız yolculukta Asya’nın muhteşem gezi noktalarından ilham alınarak hazırlanan harika bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Asya mutfağını akşam yemeklerinde sunan bu restorana Smart Casual kıyafetlerinizle gelmeniz önerilir.


Blu

Blu restoran AquaClass misafirlerine özel bir restorandır. Eğer AquaClass’ta seyahat ediyorsanız bu modern ve şık restoranda istediğiniz pek çok lezzeti bulabilirsiniz. Kahvaltı ve akşam yemeğinin sunulduğu restoranda smart casual kıyafetinizle taze malzemelerle hazırlanmış yemeğinizin tadını çıkarın.


Luminae

Luminae restoran Celebrity Süit Class misafirlerine özel bir restorandır. Modern seçme lezzetlerin bulunduğu restoranda pek çok özel keşif noktasından ilham alınarak hazırlanmış menü bulunur. Smart Casual kıyafetinizle Luminae restoranda kahvaltı, denizde geçen günlerde öğle yemeği ve akşam yemeği yiyebilirsiniz.


Main Restaurant

Main Restaurant Michelin yıldızlı bir restorandır. Burada şef tarafından önerilen çok sayıda menü seçeneği ve lezzet bulabilirsiniz. Seçiminiz ister klasik ister olağan dışı olsun, hizmet efsanevidir. Main Restaurant’ta kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği sunulmaktadır.


Oceanview Cafe

Dekoru ve misafirlere sunduğu ürünlerle uluslararası bir pazar yerine benzeyen bu kafede kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği bulmanız mümkündür. Günlük kıyafetlerinizle bu ücretsiz yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.


Mast Grill

Açlık hissinizin bu mekânda bir yırtıcıya dönüşmesi muhtemeldir. Havuz başında yer alan bu rahat mekânda harika bir hamburger yiyebilir, gurme lezzetleri tadabilirsiniz.


Darwin’s Restaurant

Darwin’s Restaurant yerel ve taze lezzetler sunan bir restoran olarak öne çıkmaktadır. Bu harika restoranda kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği bulabilirsiniz. Restoranın diğerlerinden farkı henüz keşfettiğiniz noktalara ait yerel meyve ve sebzeleri ve hatta Galapagos balıkçıları tarafından tutulan taze balıkları bulabilmenizdir. Smart Casual giyinmeniz önerilir.